Kredyt hipoteczny


Kredyt hipoteczny
Kupno mieszkania lub budowa domu na kredyt to zazwyczaj jedyny sposób na zdobycie własnych czterech kątów.

Banki prześcigają się w ofertach. Aby dobrze wybrać bank i kredyt dla siebie, warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Sprawdź już dziś czy stać cię na kredyt.

Kalkultor kredytowy to sposób by w szybki i prosty sposób obliczyc jaką kwotę możemy uzyskać i jak wysokie raty będziemy płacić.

Kredyty hipoteczne stają się coraz popularniejsze. Mimo obaw , coraz więcej osób korzysta z nich przy zakupie domu lub mieszkania.

Większość polskich banków udziela kredyty hipoteczne do wysokości 80% wartości planowanego zakupu. Można jednak starać się często o kredyt hipoteczny na 100% wartości inwestycji.

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka. Wyróżniamy kilka rodzajów hipoteki.

hipoteka zwykła – okresla kwotę kredytu z odsetkami i kosztami egzekucji.
hipoteka kaucyjna – określa górną granicę zobowiązania, stosuje się ją gdy w momencie jej ustanawiania nie można dokładnie określić wartości kredytu wraz z odsetkami.
hipoteka łączna umowna – dotycząca kilku nieruchomości w związku z jednym zobowiązaniem

Hipoteka realizuje się poprzez wpis hipoteczny w księdze wieczystej nieruchomości na rzecz banku, udzielajacego kredytu.

Warto zastanowić się przez podpisaniem umowy czy jesteśmy w stanie spłacić dany kredyt. Jeśli bierzemy kredyt na 30 lat musimy uwzględniać comiesiączną ratę w naszym budżecie domowym.

Powiązane artykuły